Koszt kredytu konsolidacyjnego a koszty kredytów skonsolidowanych

Dzięki poniższemu kalkulatorowi obliczysz koszt kredytu konsolidacyjnego i koszty kredytów skonsolidowanych. Dowiesz się czy warto skorzystać z konsolidacji w Twoim przypadku.

Spirala kredytowa to mechanizm, który niestety dotyczy coraz większej ilości osób zaciągających kredyty w instytucjach bankowych i parabankowych.

Na ogół zaczyna się całkiem normalnie. Zaciągamy kredyt samochodowy, potem bank oferuje nam kartę kredytową, z której oczywiście bardzo chętnie korzystamy, później okazuje się, że przydałoby się zrobić generalny remont w domu, albo w ogóle kupić mieszkanie, bierzemy więc kolejny kredyt… Rat jest coraz więcej, coraz większa jest kwota, którą musimy uiszczać.

W końcu w ogóle tracimy nad tym wszystkim kontrolę, a suma środków, które musimy co miesiąc przeznaczyć na raty jest tak horrendalna, że praktycznie zaczyna nam brakować pieniędzy na życie.

Dla osób borykających się z takim problemem dobrym wyjściem z sytuacji staje się tak zwany kredyt konsolidacyjny, czyli zbierający wszelkie zaciągnięte przez nas kredyty i pożyczki w jeden duży kredyt. Niektórzy nadal podchodzą do takiego rozwiązania sceptycznie, mając na uwadze realne koszta takiego kredytu.

Koszt kredytu konsolidacyjnego a koszty kredytów skonsolidowanych to zagadnienie mające jakoby dwie strony.

Z jednej strony, całościowo rozpatrując kredyt konsolidacyjny, można zauważyć, że taka forma kredytowania może okazać się droższa niż nasze wszystkie zobowiązania razem wzięte.

Z drugiej jednak strony, rozpatrując samą strukturę kredytu konsolidacyjnego i możliwości, jakie nam stwarza, jest to rozwiązanie bardzo korzystne.

Jak to wygląda w praktyce?

Główną zaletą kredytu konsolidacyjnego jest niższa kwota comiesięcznych rat, niż w momencie, gdy spłacamy każde zobowiązanie oddzielnie. A jeśli zdecydujemy się na hipoteczny typ kredytu konsolidacyjnego, wtedy już w ogóle możemy liczyć na atrakcyjne raty.

Okres kredytowania może wynieść nawet kilkanaście lat. Dla człowieka, który jest pogrążony w długach i prawie całość swoich dochodów musi przeznaczać na raty, radykalne ich obniżenie jest bardzo dobrym rozwiązaniem.

Kwestia kosztów kredytu konsolidacyjnego a kosztów kredytów skonsolidowanych ma ścisły związek z potrzebami osób zadłużonych. Choć z uwagi na długi okres kredytowania, w ostatecznym rozrachunku suma odsetek, które zapłacimy w kredycie skonsolidowanym może być wyższa, niż wszystkie odsetki poszczególnych kredytów, nie to jest tu najważniejsze. Najistotniejsze jest to, że kredyt konsolidacyjny daje możliwość finansowego „odkucia się”. Bez niego, z uwagi na wysokie raty, moglibyśmy po prostu nie dać sobie rady.

Originally posted 2016-03-02 23:53:16.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *