Pożyczka na spłatę kredytów

pożyczka spłata kredytów Zamiast jeszcze jednej pożyczki na spłatę kredytów, lepiej sięgnąć po kredyt konsolidacyjny, polegający na połączeniu w jeden kredyt wcześniejszych długów.

Sytuacja, w której okazuje się, że dotychczasowe zadłużenie przekracza nasze możliwości finansowe, jest sytuacją coraz częściej spotykaną. W tym tkwi zresztą jedna z głównych przyczyn niewypłacalności polskich dłużników.

Ludzie przestają spłacać kolejne pożyczki i kredyty, bo po prostu nie są w stanie zaspokoić wszystkich roszczeń swoich wierzycieli. Kolejna pożyczka na spłatę kredytów, które już posiadamy, wydaje się więc nieuchronna.

Zapewne w każdych niemal okolicznościach, także wtedy, kiedy nasze długi sięgają zenitu, znajdziemy jakąś firmę pożyczkową, która udzieli nam kolejnego wsparcia finansowego. Tyle tylko, że zaprowadzi nas to prostą drogą w pułapkę zadłużeniową, z której wydobyć się będzie bardzo trudno.

Lepsze rozwiązanie to przede wszystkim próba negocjacji z bankiem, w którym mamy największy kredyt. Zawsze istnieje kilka możliwości – przedłużenie okresu kredytowania, wakacje kredytowe, przesunięcie spłaty jednej raty.

Można oczywiście wziąć kredyt gotówkowy i spłacić nim najpilniejsze zobowiązania, ale będzie to tymczasowe łatanie dziur, a prędzej czy później znowu staniemy wobec problemu niemożności dalszych spłat, ponieważ okaże się, że miesięczne zobowiązania znacznie przekraczają nasze możliwości finansowe.

Zamiast jeszcze jednej pożyczki na spłatę kredytów, lepiej sięgnąć po kredyt konsolidacyjny. Polega on na połączeniu w jeden kredyt kilku wcześniejszych zobowiązań finansowych, na przykład kredytu mieszkaniowego, gotówkowego, debetu na koncie, zadłużenia na karcie kredytowej.

Kredyt konsolidacyjny, z tej racji, że jest udzielany na wiele lat, spowoduje, że rata będzie niższa niż suma rat wcześniejszych zobowiązań, a niekiedy jeszcze możemy otrzymać dodatkowe środki finansowe na bieżące potrzeby. Musimy jednak zdawać sobie sprawę, że chociaż kredyt konsolidacyjny jest z reguły niżej oprocentowany niż kredyt gotówkowy, to jednak, ponieważ spłacamy go wiele lat i przez wiele lat płacimy odsetki od kredytu, w sumie wychodzi to drożej, niż przy zwykłym kredycie. Taka jest cena wyjścia z długów i odzyskania płynności finansowej. Kredyt konsolidacyjny jest zazwyczaj udzielany pod hipotekę, to znaczy jego zabezpieczeniem jest zapis na hipotece posiadanej przez nas nieruchomości. Niektóre banki oferują możliwość ominięcia takiego zabezpieczenia, ale wtedy sam kredyt jest znacznie droższy.

Originally posted 2016-03-02 23:40:50.

Może Ci się również spodoba

1 Odpowiedź

  1. Grazyna pisze:

    potrzebuje pozyczki lub kredytu konsolidacyjnego na splare zaleglych kredytow jestem w bik 120000 tys teraz place 1500 rary z mniejsza rata bez zabezpieczen i oplat wstepnych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *