Propozycja zmniejszenia raty pożyczki

zmniejszenie ratyPropozycja zmniejszenia raty pożyczki jest jednym z najlepszych rozwiązań, gdy popadliśmy w problemy finansowe i nie mamy z czego płacić rat.

Decydując się na zaciągnięcie w banku kredytu, zobowiązujemy się do regulowania co miesiąc rat w określonej wysokości.

Kwota rat ustalana jest tak, abyśmy byli w stanie je płacić bez zakłócania naszej stabilności finansowej. W życiu, jak to w życiu, bywa różnie, wiele osób staje w obliczu utraty dotychczasowego źródła dochodu i tym samym nie jest już w stanie spłacać rat w takiej wysokości, jak do tej pory.

Istnieje kilka sposobów na to, aby jakoś sobie z tą sytuacją poradzić, dopóki znowu nie staniemy na finansowe nogi i nie będziemy mogli znowu swobodnie spłacać rat.

Propozycja zmniejszenia raty pożyczki, z którą wystąpimy do banku jest tutaj jednym z najlepszych rozwiązań. Na ogół w takich sytuacjach bank wychodzi klientowi naprzeciw, oferując mu niższe raty, a co za tym idzie dłuższy okres kredytowania.

Co powinniśmy zrobić, jeśli nagle nie możemy spłacać rat kredytowych?

Naszym pierwszym krokiem powinno być oczywiście stawienie się w odpowiedniej placówce i rozmowa z jej pracownikiem.

Możemy też listownie wystąpić z propozycją zmniejszenia raty pożyczki, niemniej jednak zawsze będzie się to wiązać z opóźnieniem, a tu, wiadomo, każda chwila ma znaczenie.

Generalnie, w tak istotnych sprawach, jak kredyt lepiej rozmawiać osobiście, pozwoli nam to uniknąć sytuacji spornych, niedomówień czy niedopełnienia jakichś formalności. W każdej sprawie kredytowej najlepiej porozumiemy się z bankiem, stawiając się w nim osobiście.

Jeśli nie możemy wyrobić się ze spłatą kredytu, nie ma sensu panikować.

Może okazać się, że nasz kredyt objęty jest ubezpieczeniem, w ramach którego przez pewien czas raty będzie płacić za nas ubezpieczyciel. Mogą też przysługiwać nam tzw. wakacje kredytowe, czyli zawieszenie rat na kilka miesięcy.

W sytuacji natomiast, kiedy posiadamy zaciągniętą pożyczkę w jakiejś firmie parabankowej i raczej nie ma możliwości negocjacji, możemy posiłkować się innym rozwiązaniem, mianowicie kredytem konsolidacyjnym. Taki kredyt pozwoli nam spłacić wysoko oprocentowaną pożyczkę komercyjną, a jednocześnie ustalić raty, które nie będą dla nas zbyt dużym obciążeniem finansowym.

Jeśli posiadamy wysoko oprocentowany kredyt i chcemy uzyskać bardziej atrakcyjną formę spłaty zobowiązania, niekiedy dobrym rozwiązaniem staje się przeniesienie kredytu do innego banku, zwłaszcza jeśli akurat natrafimy na jakąś promocję z taką usługą związaną.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *